Okolica

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

W Uhercach Mineralnych funkcjonuje unikalny środek transportu – drezyny rowerowe. To przedsięwzięcie, którego celem jest połączenie turystyki i zamiłowania do tradycji kolejarskiej, która jest wciąż żywa na terenie Bieszczad. Drezyny rowerowe pozwalają przemierzać najpiękniejszą w Polsce trasę kolejową, liczącą sobie ponad 140 lat. Drezyny są napędzane siłą mięśni nóg pasażerów.

Stacje odjazdowe drezyn rowerowych

Kursują one z dwóch stacji odjazdowych:

  • Uherce Mineralne STACJA GŁÓWNA – dawna stacja PKP, mieści się przy drodze nr 84;
  • Ustrzyki Dolne – odjazdy z dawnej stacji PKP znajdującej się przy dworcu PKS – funkcjonuje wyłącznie w sezonie letnim.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe pokonują drogę wiodącą po urokliwych zakątkach Bieszczad. Ze stacji Uherce Mineralne podążają do Łukawicy, Stefkowa, Jankowic i Załuża. Ze stacji w Ustrzykach Dolnych można dojechać nimi do Krościenka i Ustjanowa.

Koszt przejazdu drezyną wynosi 108 zł za bilet dla czterech osób dorosłych i ewentualnie dziecka.

Linia 108

Stacja Stróże i Krościenko oraz przejście graniczne w tej miejscowości są połączone ze sobą dzięki linii 108 Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Co ciekawe, zbudowano ją już w XIX wieku, dokładnie w 1872 roku, z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Linia łączyła Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96. Dziś stanowi ona największą w Polsce turystyczną wypożyczalnię drezyn rowerowych na odcinku 47 km. Trasa wiedzie od Zagórza do Krościenka, a swoją bazę ma w Uhercach Mineralnych.

Więcej na http://drezynyrowerowe.pl/pl/

Naszymi referencjami są głosy naszych Klientów!

Przeczytaj, co o nas mówią!

Nasza lokalizacja

Sprawdź jak do nas dojechać