Okolica

Wioska Fantasy pod Przemyślem

30 km od Ośrodka powstała Wioska Fantasy, miejsce przeniesione do świata ludzi z alternatywnej, fantazyjnej rzeczywistości. To świat, który został wykreowany zgodnie z twórczą myślą projektantów, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wkraczając do „Wioski Fantasy” znajdującej się pod Przemyślem można mieć wrażenie, że wyobraźnia i senne marzenia stają się rzeczywistością.

Będąc w Przemyślu i korzystając z tutejszych noclegów warto odwiedzić to miejsce. Można  przespacerować się wśród drewnianych chat Pogrodzia wraz z jego mieszkańcami – ramię w ramię. W ich role wcielają się ochotnicy, pasjonaci tamtych czasów, którzy chcą swoją aktywnością zarazić lokalną społeczność światem fantazji. Na turystów czekają warsztaty nauki rzemiosła, fechtunku czy łucznictwa. Takie umiejętności w tym świecie okazują się bardzo przydatne. Po pełnym emocji dniu można zasiąść zaś w karczmie przy glinianym kuflu, wsłuchując się w odgłosy pracy kowala dochodzące z kuźni.

Dookoła „Wioski Fantasy” tworzone są stopniowo tematyczne atrakcje, które na pewno przypadną do gustu turystom.

Goście indywidualni nie płacą za samodzielne zwiedzanie parku, ale warto poinformować zarządzających „Wioską Fantasy” o swoim przybyciu. Można zwiedzać park w każdy weekend pomiędzy godziną 10 a 18.

Zwiedzanie „Wioski Fantasy” w grupach zorganizowanych kosztuje 10 zł od osoby za 1 godzinę zajęć i może obejmować:

  • pokaz uzbrojenia z możliwością przymierzenia
  • zręcznościowe zabawy rycerskie
  • naukę fechtunku
  • strzelanie z łuku
  • lekcję zielarstwa
  • naukę pisania piórem, szyfrowanie i pieczętowanie korespondencji
  • wykonywanie paciorków i krajek

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie wybijanie monet, możliwość dokonania zakupów w kramie z pamiątkami czy zorganizowania grillowania pod udostępnioną wiatą ogniskową.

Więcej na stronie: www.wioska.pgf.me

Naszymi referencjami są głosy naszych Klientów!

Przeczytaj, co o nas mówią!

Nasza lokalizacja

Sprawdź jak do nas dojechać